Menu Zamknij

Archiwalne

33    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A ( 19.11.2023 )

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP;

– w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;

– w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

– w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. W dniach 01-03.12.2023 w Krakowie odbędą się rekolekcje dla kobiet „Królewski Projekt” prowadzone przez Sylwię Wilk. Szczegóły na plakacie.
3. Dziś składka inwestycyjna w kopertach na ogrzewanie kościoła i kaplic.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę o. Duchacy na budowę Domu Ducha Św. zebrali 4981 zł. Bóg Zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Jan Michalik. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


32 Niedziela Zwykła (12.11.2023)

Dziś przy kościele zbiórka do puszek na budowę Domu Ducha Św. na Ukrainie.

1. Z kalendarza liturgicznego:

 • poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
 • piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 • sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

2. Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie serdecznie zapraszają na wieczornicę patriotyczną pt. „Jeszcze Polska nie zginęła”. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek (16 listopada) o godz. 17.30 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Suchorabie.

3. W piątek 17.11. w przeddzień wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na mszę św. oraz czuwanie modlitewne przy jej relikwiach;
4. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach na ogrzewanie kościoła i kaplic.

5. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej oraz inwestycje w naszej parafii.

6. Zwracamy się prośbą do parafian posiadających zdjęcia z budowy lub konsekracji naszego kościoła o ich udostępnienie. Kontakt w zakrystii lub kancelarii.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Ryszard Jędrzejczyk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie… Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


31 Niedziela Zwykła (05.11.2023)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną,

–  w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

–  w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, na które serdecznie zapraszamy.

3. W przyszła niedzielę przy kościele parafialnym oo. Duchacy będą zbierać do puszek ofiary na budowę Domu Ducha Św. na Ukrainie.
4. Składamy serdeczne podziękowane za ofiary z okazji wypominek. Bardzo prosimy o zgłaszanie wszelkich wykrytych pomyłek i błędów w zakrystii.

5. Przypominamy, że na parkingu przy cmentarzu jest podstawiona przyczepa, na którą wrzucamy samą ziemię, kwiaty, trawę. Pozostałe odpady jak doniczki, znicze, plastik, szkło proszę wyrzucać do kontenera.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na cmentarz, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W czasie kwesty na cmentarzu zebrano 12250 zł. Bóg zapłać ministrantom, lektorom, młodzieży i panu Kościelnemu za organizację i poprowadzenie kwesty.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


30 Niedziela Zwykła (29.10.2023)

1. Dziś z racji Uroczystości Rocznicy Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum.

2. Z kalendarza liturgicznego:

 • Środa – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00 11.00 i po południu o 14.00 za zmarłych parafian. Po Mszy Św. popołudniowej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.
 • Czwartek – 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, i 18.00. Pół godziny przed mszami wypominki za zmarłych.
 • Piątek – Pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi rano przed Mszą Św. i po południu od godz. 17.00.
 • Sobota – Pierwsza sobota miesiąca, po mszy świętej o 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i medytacja.

3. W Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane ofiary na jego utrzymanie.

4. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych.

5. Wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii. Przy wypominkach „rocznych” proszę podać godzinę Mszy Św.

6. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej oraz inwestycje w naszej parafii.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


29   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A (22.10.2023)

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny, pamiętajmy w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny o misjonarkach i misjonarzach.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W sobotę 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświecenia kościoła własnego.

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. Wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii. Przy wypominkach „rocznych” proszę podać godzinę Mszy Św.

5. Na parkingu przy cmentarzu jest podstawiona przyczepa, na którą proszę wrzucać ziemię, kwiaty, trawę. Pozostałe odpady jak doniczki, znicze, plastik, szkło proszę wyrzucać do kontenera.

6. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy pół godziny przed Mszą św.

7. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej oraz inwestycje w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na sprzątanie kościoła i kaplic złożono 20760 zł, a do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 3844 zł i 50 gr. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Ryszard Hajduk. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


28 N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A (15.10.2023)

1.Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– w poniedziałek, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym możliwość uczczenia relikwii świętego Papieża.

– w wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– w środę święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

– w piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej;

– w przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

2. Łaciński patriarcha Jerozolimy w imieniu wszystkich ordynariuszy Ziemi Świętej ogłosił przyszły wtorek, 17 października, dniem postu i modlitwy o pokój. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową, nabożeństwa odbywają się codziennie po mszy św. wieczornej.

4. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii. Przy wypominkach „rocznych” proszę podać godzinę Mszy Św.

5. Przed Uroczystością Wszystkich Św. i po niej, na parkingu przy cmentarzu będzie podstawiona przyczepa, na którą proszę wrzucać odpady „BIO”: ziemię, kwiaty, trawę. Pozostałe odpady jak: doniczki, znicze, plastik, szkło proszę wyrzucać do kontenera.

6. Dziś składka do kopert na sprzątanie kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś z myślą o potrzebach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXIII Dnia Papieskiego. Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


27 Niedziela Zwykła (08.10.2023)

Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
  Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 2. W wtorek w Grodkowicach, a w środę w Suchorabie od godz. 16.00 będą przyjmowane intencje na rok 2024.
 3. W czwartek różaniec z oprawą muzyczną prowadzony przez parafialną grupę modlitewną.
 4. W wtorek 10 października na Mszę Św. wieczorną, różaniec i spotkanie zapraszamy rodziców oraz młodzież z klas 7 i 8 chcącą przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 5. Zbliża się listopad, błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii. Przy wypominkach „rocznych” proszę podać godzinę Mszy Św. 7.00 lub 11.00, nie będzie mszy św. o godz. 16.
 6. Przed Uroczystością Wszystkich Św. i po, na parkingu przy cmentarzu będzie podstawiona przyczepa, na którą proszę wrzucać odpady „BIO”: ziemię, kwiaty, trawę. Pozostałe odpady jak: doniczki, znicze, plastik, szkło proszę wyrzucać do kontenera.
 7. W niedzielę składka do kopert na sprzątanie kościoła i kaplic.
 8. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej oraz inwestycje w naszej parafii. Zakończyliśmy pierwszy etap remontu cmentarza. Kolejny etap będzie realizowany w przyszłym roku – remont alejki od drugiej bramy cmentarza.
 9. W przyszłym tygodniu z uwagi na obchody XXIII Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. Z powodu ograniczenia liczby księży pracujących w naszej parafii, od stycznia 2024 rozkład mszy się zostanie zmieniony i dostosowany do wymogów Prawa Kanonicznego. W związku z tym nie ma już wolnych intencji na Msze św. indywidualne w 2024 roku. Z pogrzebu będzie przyjmowana jedna intencja, pozostałe intencje będą przyjmowane na Msze św. zbiorowe do Bożego Miłosierdzia odprawiane w 3 piątki miesiąca.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Józef Nowak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


26 Niedziela Zwykła (01.10.2023)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 1. Z kalendarza liturgicznego:
–  w poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

– we wtorek, na Mszy Św. wieczornej poświęcenie różańców dla dzieci klas 3;

–  w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

–  w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, I czwartek miesiąca. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy;

– I piątek października, możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00, Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

–  w sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi;

2. W poniedziałek w kancelarii od godz. 7.00 do 9.00  i wieczorem po nabożeństwie różańcowym również w kancelarii, będą przyjmowane intencje na rok 2024.

3. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych i studentów na spotkania formacyjne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w salce przy plebanii 6 października, piątek o godz. 19.30.

4. Nasz parafianin Sylwester Rzepecki Karmelita Bosy 7 października złoży śluby wieczyste, a 14 października przyjmie święcenia diakonatu. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji.

5. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej oraz inwestycje w naszej parafii.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


25 Niedziela Zwykła (24.09.2023)

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  Środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  Czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika
  Piątek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  Sobota – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Od niedzieli 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, dla których są przygotowane obrazki „Żywe kamienie. Różaniec w życiu świętych” i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Od tego roku nie będzie zmiany godziny odprawiania Mszy św. wieczornej, będzie ona cały rok o godz. 18.00.
 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w wtorek 26 września o godz. 18.00 i rozpocznie się Mszą św. w kościele.
 5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne – remont cmentarza złożono 18 774 zł. Bóg zapłać.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia…


24 NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2023)

 1. Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
  Ks. Seniorowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Patrona;
  – w środę wspomnienie świętych męczenników z Korei;
  – w czwartek przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  – w sobotę przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie symbolicznego grobu katyńskiego na naszym cmentarzu.
 4. W niedzielę 23 września będzie się już VII Męskie Oblężenie Jasnej Góry – spotkanie męskich środowisk i wspólnot na Jasnej Górze, pod hasłem „Mężczyzna w Kościele”.
 5. Dziś składka inwestycyjna do kopert. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


23 NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2023)

 1. Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – we wtorek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  – w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  – w czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – uroczystości odpustowe w sanktuarium w Mogile;
  – w piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej;
  – w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 3. W niedzielę 17 września doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się na naszym cmentarzu poświęcenie symbolicznego grobu katyńskiego.
 4. Dzieci wraz z opiekunami zachęcamy do udziału w Mszy świętej niedzielnej o godz. 11.00.
  Dzieci szkolne, które chciałyby śpiewać w scholi, zapraszamy na I spotkanie w sobotę 16 września o godz. 11.00 w salce przy plebanii.
  Chłopców, którzy pragną być ministrantami, zapraszamy do zgłaszania się u ks. Proboszcza lub pana Kościelnego.
 5. Dziś na prośbę ks. Arcybiskupa zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży naszej Archidiecezji.
 6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Bogusława Strojek i Albina Walica. Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


22 Niedziela Zwykła (03.09.2023)

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kalendarza liturgicznego:

 • poniedziałek: Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 dla wszystkich szkół
 • czwartek: I czwartek miesiąca o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;
 • piątek: święto Narodzenia NMP
 1. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci szkolne, które chciałyby śpiewać w scholi na I spotkanie, które odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 11.00 w salce przy plebanii.
 2. Chłopców, którzy pragną być ministrantami, zapraszamy do zgłaszania się u ks. Proboszcza lub pana Kościelnego.
 3. Przypominamy, że w 2026 roku nastąpi zmiana terminu I komunii z 3 na 2 niedzielę maja.
 4. W przyszłą niedzielę 10 września na prośbę ks. Arcybiskupa zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży naszej Archidiecezji.
 5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 6. Organizatorzy uroczystości na Poszynie pragną zaprosić Mieszkańców Gminy Kłaj na uroczystości upamiętniające 84. Rocznicę Wybuchu II Wojny Św., która odbędzie się 8 września w piątek przy grobach żołnierzy w Puszczy Niepołomickiej w uroczysku Osikówka potocznie nazywanym Poszyna o godz. 11.30.
  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Marian Głogowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


21 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 27.08.2023 )

 1. Po wakacyjnej przerwie od piątku 1 września powracamy do normalnego porządku Mszy św.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – dziś przypada wspomnienie św. Moniki; dziś także na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony;
  – w poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  – we wtorek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  – w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  w piątek możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.00; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo I-sobotnie;
 3. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami ze wszystkich naszych szkól na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września na godz. 9.00.
 4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej zaprasza do udziału w XXXI Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września w godzinach od 9.00 do 14.00. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegła niedzielę na remont cmentarza zebrano 18790 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Janina Wcisło. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


20  Niedziela Zwykła ( 20.08.2023 )

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

–  w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

–  we wtorek wspomnienie NMP Królowej;

–  w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła;

– w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niegowici zaprasza na 22 Rodzinną Parafiadę, która rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę 20 sierpnia, meczem piłki siatkowej o puchar Starosty Wielickiego. W programie także ciekawe występy artystyczne i konkursy rodzinne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego dekanatu.

3. W sobotę 26 sierpnia o godz. 18.00 ostatnią Mszę św. w naszej parafii będzie sprawował ks. Jan. Dziękując mu za posługę w naszej parafii, życzymy obfitości łask Bożych w nowym miejscu.

4. Na niedzielę 27 sierpnia zapraszamy uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch na spotkanie po pielgrzymkowe. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 na plebanii.

5. Dziś składka inwestycyjna w kopertach na remont cmentarza.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Józef Niedziałkowski. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


19 Niedziela Zwykła ( 13.08.2023 )

1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej: panu sprzątającemu kościół, firmie dekorującej kościół, panu kościelnemu, pani sopranistce Agacie Kubik, panu organiście profesorowi Krzysztofowi Kościółek, Różom Różańcowym, paniom i panom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim, lektorom , ministrantom, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz wszystkim parafianom za waszą obecność i wspólną modlitwę. Bóg zapłać!

2. Kalendarz Liturgiczny:

– dziś święto NMP Kalwaryjskiej;

– w poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– w wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte: w kościele o 7.00 i 11.00, w Suchorabie o 9.00, w Grodkowicach o 16.00.

Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów.

– w czwartek przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

– w piątek o godz. 18.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia;

– w niedzielę o godz. 11.00 Msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Gruszek i Podlasu.

3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert. Zostało nam jeszcze do spłaty 51000 zł za prace na cmentarzu.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Władysława Kołos. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzę błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia, a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…


18    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A ( 06.08.23 )

Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dziś przeżywamy Święto Patronalne naszej wspólnoty czyli Odpust Parafialny. Dziękujemy Dobremu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosimy Go o dalsze błogosławieństwo.

W dniu dzisiejszym w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w wtorek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

– w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;

– w przyszłą niedzielę święto NMP Kalwaryjskiej

3. Msze Święte w nasze parafii w sierpniu: 7.00 i 11.00 w kościele, 9.00 w Suchorabie, 16.00 w Grodkowicach

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

+ Wiesław Wcisło. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Życzymy wszystkim parafianom i gościom radosnego świętowania  oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia, a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…


17 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 30.07.2023 )

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  – we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  – w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  – w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.00; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  – w sobotę z racji I soboty miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po nabożeństwie msza św.
  o godz. 18.00;
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust Przemienienia Pańskiego.
  Msze Św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 – suma odpustowa z procesją, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Prałat Florian Kosek.
  Serdecznie zapraszamy panie z Żywego Różańca ze świecami, panów do niesienia baldachimu, dziewczęta niosące feretrony, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich parafian;
  Po południu Msza Św. o godz.16.00.
  W tym dniu nie ma Mszy Św. w kaplicach.
 4. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.
 5. Pragniemy poinformować, że gminie Kłaj w ramach Rządowego Projektu Odbudowy Zabytków zostały przyznane środki na renowacje polichromii naszego kościoła. Bardzo dziękujemy pani poseł Urszuli Ruseckiej za wsparcie i pomoc w pozyskaniu niniejszych funduszy.
 6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…


16 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 23.07.2023 )

 1. Dziś po Mszach Świętych doroczne poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców i podróżujących.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  – we wtorek święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;
  – w środę przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji rodzin naszej parafii i błogosławieństwo małych dzieci;
  – w sobotę przypada wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 3. Zachęcamy do udziału w 43. Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia.
  4 Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebrano 18711 zł. Bóg zapłać!
 4. Strażacy z Niegowici wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa organizują akcję zbiórki krwi w niedzielę 30 lipca w godzinach 9-13 w remizie strażackiej.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Danuta Wcisło, + Eulalia Sierlecka, + Józef Kołos. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia, a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku.


15 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 16.07.2023 )

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – w wtorek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  – w sobotę święto św. Marii Magdaleny;
 2. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów i doroczna modlitwa w intencji kierowców oraz podróżujących.
 3. Dziś składka inwestycyjna w kopertach na remont cmentarza.
 4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 5. Sołtys, Radny oraz Rada Sołecka zapraszają na obchody 40-lecia sołectwa wsi Gruszki, które będą miały miejsce w sobotę 22 lipca. Rozpoczną się one mszą św polową o godz. 15.00 przy Domu Kultury.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: + Józef Bogusz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku


14 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 09.07.2023 )

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – we wtorek święto św. Benedykta opata patrona Europy;
  – w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika;
  – w czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  – w sobotę wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.
 3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: + Daniel Urban i + Kacper Płaneta. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…


13 NIEDZIELA  ZWYKŁA ( 02.07.2023 )

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Tomasza, apostoła;

– we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

– w tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

– w czwartek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– w piątek możliwość spowiedzi rano pół godziny przed mszą św. i wieczorem od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3. Przypominamy o wakacyjnym porządku mszy św.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: +Bolesław Malota. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia
a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…


12 NIEDZIELA  ZWYKŁA ( 25.06.2023 )

 1. Od soboty 1 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św.

Msze św. od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 6.30

W soboty tylko wieczorem o godz. 18.00

W niedzielę:

– w kościele o godz. 7.00 i 11.00

– w kaplicach w lipcu: w Grodkowicach godz. 9.00, w Suchorabie o godz. 16.00

2. Z kalendarza liturgicznego:

 • w wtorek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy – o godz. 19.00 Msza św. w Grodkowicach w intencji mieszkańców
 • w środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
 • w czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;
 • w sobotę z racji I soboty miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po nabożeństwie msza św. o godz. 18.00;

3. Decyzją księdza Metropolity ks. Jan z dniem 25 sierpnia został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i przeniesiony do parafii św. Stanisława BM w Świątnikach Górnych. Dziękując mu za posługę w naszej parafii, życzymy obfitości łask Bożych w nowym miejscu.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
W ubiegła niedzielę na remont cmentarza zebrano 21930 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Wójt gminy Kłaj serdecznie zaprasza mieszkańców 1 lipca br. na uroczystości na nowo powstałym placu przy Gminnym Centrum Kultury od godziny 14.00. W programie atrakcje dla dzieci, występy młodych artystów, koncert Bratanków i wiele innych atrakcji.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Roman Pękala. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu,
a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego odpoczynku


11  NIEDZIELA  ZWYKŁA ( 18.06.2023 )

1.  Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w intencji mieszkańców Suchoraby w kaplicy w niedzielę o godz. 9.45.

2.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego w piątek 23 czerwca:

 • o godz. 8.00 Brzezie i Grodkowice
 • o godz. 9.30 Szczytniki i Suchoraba

4. Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Uczniowie i Przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Suchorabie zapraszają na uroczystość jubileuszową z okazji 30-lecia nadania szkole imienia Stanisława Wyspiańskiego, która odbędzie się 19 czerwca 2023 roku o godz. 15.00, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Suchorabie.

5. Dziś składka inwestycyjna do kopert. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu


10 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 11.06.2023 )

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, panu organiście, panu kościelnemu wraz z Służbą Liturgiczną, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., dzieciom dzwoniącym dzwoneczkami i sypiącym kwiaty, dzieciom w strojach I – komunijnych, paniom niosącym feretrony, panom od baldachimu, paniom i panom z Żywego Różańca, druhom z OSP za zabezpieczenie procesji oraz wszystkim parafianom za piękne świadectwo waszej wiary. Trwamy w oktawie Bożego Ciała – procesja eucharystyczna codziennie po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  – W środę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  – W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  – W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej i procesji spotkanie przed Pielgrzymką do Włoch.
 4. Wyjazd na pielgrzymkę na Słowację w sobotę o godz. 6.15 obok krzyża
  w Suchorabie, o godz. 6.30 spod kościoła. Koszt 60 zł i 15 euro. Prosimy
  o zabranie dowodu osobistego lub paszportu.
 5. Wójt gminy Kłaj, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na Koncert Jubileuszowy Chóru „Gaudium” oraz orkiestry Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach, który odbędzie się 18.06 niedziela o godz. 18.00
  w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Kłaju.
 6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.
 7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Antonina Radwańska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ( 04.06.2023 )

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, bezpośrednio po niej wyruszymy tradycyjną trasą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów na trasie procesji oraz o asystę dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach I – komunijnych, pań noszących feretrony, panów do baldachimu, panie z Żywego Różańca ze świecami, druhów z OSP o zabezpieczenie procesji. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.
 4. Dnia 17.06 sobota organizowana jest pielgrzymka do Lewoczy – Słowacja. W programie zwiedzanie kościoła św. Jakuba, Spiska Kapituła, Spiski Hrad. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji za tydzień.
 5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jacek Strojek, + Stanisław Odrobina, + Eugenia Kołos i + Marian Wróbel. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ( 28.05.2023 )

 1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła
  – w środę święto Nawiedzenia NMP
  – W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:
  W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;
  W piątek możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i od godz. 17.00; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  W sobotę przypada wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a od czwartku w czerwcowych. Nabożeństwa odprawiamy po Mszy św. wieczornej.
 4. W odpowiedzi na liczne prośby od 2026 roku I Komunię Św. planujemy w 2 niedzielę maja.
 5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Beata Łach. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 21.05.2023 )

 1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: katechetom Krystynie Wyporek, Urszuli Saganiewicz i Łukaszowi Jedynakowi, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.
 2. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu, aż do najbliższej soboty przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Trwajmy jak niegdyś Apostołowie wraz z Maryją na modlitwie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
 3. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
  – w środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  – w piątek, 26 maja, przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się również za wszystkie Mamy z okazji ich święta.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w rocznicę
  I Komunii św. Spotkanie rodziców i dzieci klas IV w wtorek po Mszy św. wieczornej i majówce. Spowiedź w piątek o godz. 17.00.
 5. Wyjazd na pielgrzymkę w sobotę o godz. 7.45 spod kościoła, o godz. 7.30 w Suchorabie obok krzyża.
 6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe
  i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą
  o prowadzonych remontach. Składka inwestycyjna wyniosła w zeszłym tygodniu 22 250 zł. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Andrzej Kołos. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 14.05.2023 )

1. Z kalendarza liturgicznego:

– poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe – będziemy modlić się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących;

– wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godz.10.00.

3. Msze Św. w przyszłą niedzielę w kościele o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W kaplicach normalnie jak w niedzielę.

4. 27.05 jest organizowana pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej, Tuchowa i Ciężkowic. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji za tydzień.

5. Dziś składka inwestycyjna w kopertach na remont cmentarza.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. Dyrekcja SP w Brzeziu wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 27.05 o godz. 13 na placu przy szkole. W programie: występy artystyczne, gry zabawy, dmuchańce, loteria i poczęstunek. Zapraszamy.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (6.05.2023)

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
W modlitwach pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.

– piątek przypada wspomnienie NMP z Fatimy.

4. W poniedziałek 8 maja będzie miała miejsce Msza św. polowa przy kaplicy  św. Stanisława w Szczytnikach o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Szczytnik.

5. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Trwają ostatnie przygotowania do I Komunii w naszej parafii. Próby dla dzieci będą miały miejsce po mszy św. wieczornej i majówce 9, 11, 15 i 17 maja.

7. W sobotę 13 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież, która  przyjęła sakrament bierzmowania. Po Mszy św. i majówce odbędzie się spotkanie przy grillu na plebanii, a w razie złej pogody w Domu Kultury w Brzeziu.

8. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Zofia Stawarz. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie..

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


4 NIEDZIELA WIELKANOCNA (30.04.2023)

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich;

– w czwartek przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;

– w piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; to pierwszy piątek miesiąca, stąd możliwość spowiedzi rano od 6.00 do 6.30 i wieczorem od godz. 17.00; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi;

4. W poniedziałek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Od niedzieli 7 maja przed Mszą św. poranną o godz. 6.30 w naszym kościele będą śpiewane Godzinki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy;

6.Zbliża się Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy przez:

Łysokanie – I ołtarz

Gruszki-Podlas – II ołtarz

Grodkowice – III ołtarz

Świątniki – IV ołtarz

7. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za ufundowanie przenośnego nagłośnienia.

8. Trwa remont cmentarza. Została wykonana droga dojazdowa do bramy bocznej wzdłuż cmentarza. Aktualnie są wykonywane prace na alejce od głównej bramy.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (23.04.2023)

1. Dziś rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  Poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha BM.

–  Wtorek, święto św. Marka, ewangelisty.

–  Sobota, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W piątek 28 kwietnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 w intencji społeczności SP w Brzeziu.

4. W niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłym tygodniu na remont cmentarza złożono 10 210 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Janik i + Józef Książek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (16.04.2023)

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę pokoju i zmiłowania nad światem.

2. W naszej parafii trwają ostatnie przygotowania przed sakramentem bierzmowania. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz świadków. W niedzielę 23 kwietnia podczas Mszy Świętej o godz. 16.00, 90 młodych osób przyjmie dar Ducha Św. z rąk Ks. Kar. Stanisława Dziwisza. Będzie to również rozpoczęcie przygotowania do obchodów 100-lecia rozpoczęcia budowy naszego kościoła i 50-lecia jego konsekracji przez ówczesnego metropolitę Ks. Kard. Karola Wojtyłę, która miała miejsce 5 maja 1974 r.

3. W piątek trzeci piątek miesiąca, o godz. 18.00 Nowenna Do Bożego Miłosierdzia.

4. Dziś składka inwestycyjna w kopertach na trwający remont cmentarza.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać! Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Bogumiła Fiołek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ( 09.04.2023 )

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli swoją pracą i zaangażowaniem przeżyć naszej wspólnocie parafialnej święty czas Triduum Paschalnego: panu sprzątającemu kościół, panu kościelnemu oraz paniom za wykonanie Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy tym, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną: panu organiście, Różom Różańcowym, paniom i panom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim, lektorom, ministrantom, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz wszystkim parafianom za waszą liczną obecność i wspólną modlitwę.

Bardzo dziękuję państwu Małgorzacie i Wojciechowi Kościółek z Dąbrowy, za dar kwiatów do kościoła.

Składam podziękowanie dla pana Jana Włodarza za dar krzyża na parafialną Drogę Krzyżową. Słowa wdzięczności kieruję również na ręce pana Zdzisława i Wojciecha Włodek z firmy Hades za ofiarowanie 14 krzyży stacji Drogi Krzyżowej.

Bardzo dziękuję rodzinie Prochwicz z Łysokań za wykonanie gabloty na relikwiarz i pozłocenie tablicy pamiątkowej ku czci św. Jana Pawła II.

Niech Bóg obdarzy Was swoim Błogosławieństwem. Serdeczne Bóg zapłać!

2. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na UPJPII.

3. W środę na mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Józefa Grabka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych
i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.


NIEDZIELA PALMOWA ( 02.04.2023 )

Dziś 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po mszy św. o godz. 16.00, około godz. 16.30 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 21.37 w geście pamięci i wdzięczności za św. Jana Pawła II zapalmy świece w oknach naszych domów.

Wielki Czwartek – Nie ma mszy św. porannej. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne, w czasie którego przeżywamy Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00

Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00.

 • O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • O godz. 17.15 Droga Krzyżowa
 • O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do północy. Na godz. 22.00 zapraszamy młodzież i kandytatów do bierzmowania.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do 18.00.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele o godz. 9.30, 10.00, 10.30 i 11.00.

W Gruszkach o godz. 9.00

W Łysokaniach o godz. 9.30

W Grodkowicach o godz. 10.00

W Szczytnikach o godz. 10.30

W Suchorabie o godz. 11.00

W Surówkach o godz. 11.30

Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Bardzo proszę przynieść świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Bardzo proszę o niesienie baldachimu, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami i panie z Róż Różańcowych ze świecami. Następne msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 chrzcielna. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma mszy o godz. 16.00. W kaplicach msze św. jak w niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00, a w kaplicach jak w niedzielę.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i na protezy dla pana Tadeusza. Zebrano 17223 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ( 26.03.2023 )

1. W poniedziałek odwiedziny chorych:

 • od godz. 8.00: Brzezie, Gruszki, Łysokanie, Grodkowice
 • od godz. 15.00: Szczytniki, Świątniki, Suchoraba, Zborczyce, Czyżów

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 6.30.

3. W sobotę 1.04 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II dwóch naszych parafian otrzyma błogosławieństwo na nadzwyczajnego szafarza komunii św. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii osoby starsze i chore, chcące przyjmować komunie św. co niedzielę.

4. Również w sobotę 1.04 zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania na msze św. o godz. 18.00 i modlitwę przy relikwiach bł. Carlo Acutisa.

5. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, przed mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Podpisane palmy prosimy przynosić do kaplicy kolejowej do wieczornej mszy św. w piątek 31.03. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 2 kwietnia na Mszy św. o godz.11.00.

Można przynieść stare palmy do kościoła. Prosimy o wkładanie ich do pudełka w przedsionku

6. Zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszy ona w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 16.00, około godz. 16.30 z naszego kościoła.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz potrzeby duchowe, materialne naszej wspólnoty parafialnej oraz do puszek na protezy dla pana Tadeusza. W ubiegłą niedzielę na remont cmentarza zebraliśmy 18720 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Po Świętach Wielkanocnych ruszą prace remontowe na cmentarzu. Informujemy, że w czasie remontu i wymiany nawierzchni na kostkę, betonowe podesty przy grobach mogą być przycinane.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu


4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ( 19.03.2023 )

 1. Z kalendarza liturgicznego: W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są na stoliku w przedsionku kościoła. Wypełnione prosimy przynieść w sobotę na wieczorną Mszę świętą.
 2. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej parafii ojca rekolekcjonistę ks. Karola Milewskiego.
 3. Kancelaria w rekolekcje będzie nieczynna z wyjątkiem soboty i spraw pogrzebowych.
 4. Wyjazd na pielgrzymkę kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 7.45. Spotkanie wszystkich kandydatów w wtorek po nauce rekolekcyjnej. Obecność obowiązkowa.
 5. W Czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Kom. Św.
 6. Odwiedziny chorych w przyszły poniedziałek 27.03. Od godz. 8.00: Brzezie, Gruszki, Łysokanie, Grodkowice. Od godz. 15.00: Szczytniki, Świątniki, Suchoraba, Zborczyce, Czyżów. Chorych prosimy zgłaszać do niedzieli 26.03.
 7. W przyszłą niedzielę 26.03 po mszach świętych o godz. 7.00 i 11.00 przy kościele odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych oraz ciast, organizowany przez Radę Rodziców SP w Brzeziu.
 8. Dziś ofiara do kopert na inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Można nabyć Baranki Caritas w cenie 8 zł.
 9. W niedzielę 26 marca po każdej mszy św. przed kościołem będą zbierane datki na protezy dla naszego parafianina pana Tadeusza, który w wyniku choroby stracił dwie nogi. Koszt jednej protezy 8000 zł. Bardzo prosimy o wsparcie.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Bronisław Kozdroń, + Renata Wcisło, + Zofia Cieśla, + Janina Szostak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu


3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023)

 1. W wtorek na Mszę Św. wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania ks. Jana. Kandydaci są proszeni o przyniesienie 30 zł na pielgrzymkę.
 2. Zbliża się Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W przeddzień Uroczystości w sobotę w kaplicy w Szczytnikach o godz. 15.00 będzie Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Szczytnik i Świątnik.
 3. W przyszłą sobotę 18 marca Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził ks. Karol Milewski Sercanin z Lublina. Program rekolekcji znajduje się na stoliku w przedsionku kościoła.
 4. Również w sobotę 18 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 w naszym kościele będzie wystawiane misterium „Tajemnica Eucharystii” przez Grupę 25 i chór Gaudium z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Wstęp wolny. Po przedstawieniu będzie można złożyć ofiarę.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. Za tydzień ofiara do kopert na inwestycje w naszej parafii.
 7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Można nabyć Baranki Caritas w cenie 8 zł.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu


2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (05.03.2023)

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i w niedzielę o 10.15.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 schola i kapela parafii św. Michała Archanioła poprowadzi „Góralską Drogę Krzyżową”, na którą serdecznie zapraszamy. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 10.20

4. W sobotę 18 marca po mszy św. o godzinie 18.00 w naszym kościele będzie wystawiane misterium „Tajemnica Eucharystii” wg wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Spektakl jest przedstawiany przez wspólnotę Grupa 25 i chór Gaudium z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu


1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.02.2023)

1. Z kalendarza liturgicznego:

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

W piątek możliwość spowiedzi rano przed Mszą Św. i po południu od godz.16.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

W sobotę, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. W czwartek na mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie po niej, zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i w niedzielę o 10.15.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. (kazania pasyjne będzie głosił diakon Tomasz Szlachetka).

Przez 3 pierwsze niedziele na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Można ją złożyć również do puszki  w kościele przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego i w kaplicach.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne – remont cmentarza złożono 21 700 zł. Bóg zapłać.

5. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Suchorabie informuje, że w dniach 1-17 marca trwają zapisy do przedszkola oraz do klasy pierwszej. Niezbędne dokumenty można pobrać w sekretariacie bądź ze strony internetowej placówki.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Stanisław Wcisło. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu


7 NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2023)

Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 11.00 i będzie trwała do godz. 16.00. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończy przed Mszą św. wieczorną.

1. Kalendarz Liturgiczny:

Środa – Środa Popielcowa, rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w kościele  o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicach jak w niedzielę. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres Komunii św. Wielkanocnej, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i w niedzielę o 10.15.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
 • Rekolekcje Wielkopostne od 4 niedzieli Wielkiego Postu (19 marca).

Piątek – Dzień pokuty i modlitwy za grzech wykorzystywania seksualnego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne.

2. Nasza parafia od ks. Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Bóg zapłać darczyńcom za ufundowanie relikwiarza.

3. Bardzo dziękujemy Firmie Kamieniarskiej Zdzisława, Krzysztofa i Bożeny Prochwicz za ufundowanie postumentu pod figurę MB Fatimskiej.

4. Osoby udające się na pielgrzymkę parafialną 8.07 – 15.07 prosimy o pilne odbieranie Kart Uczestnika z zakrystii i szybki zwrot wraz z zaliczką.

5. Dziś składka do kopert na inwestycje w parafii. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy prace przygotowawcze na cmentarzu.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Władysława Rudek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


6 NIEDZIELA ZWYKŁA (12.02.2023)

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – wtorek – przypada święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy; Również w wtorek na
  Mszę Św. wieczorną i spotkanie po niej, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania u ks. Jana.
  – piątek – 3 piątek miesiąca, Nowenna do Bożego Miłosierdzia
 2. W niedzielę 19.02 rozpocznie się 40 – godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 11.00 i będzie trwała do godz. 16.
 3. W dniach 8.07.-15.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka do Włoch: PADWA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO – RZYM – WATYKAN – ASYŻ. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii ( zobacz szczegóły ). Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii, ponieważ zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone jeszcze tylko do następnej niedzieli.
 4. Dziś zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 5. W przyszłą niedzielę składka w kopertach na inwestycje w parafii – planowany remont cmentarza. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na remont alejek.
 6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Andrzej Białas, + Małgorzata Sajak i + Józefa Kubicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


5 NIEDZIELA ZWYKŁA (05.02.2023)

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – w poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;
  – w piątek wspomnienia św. Scholastyki, dziewicy;
  – w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes i XXXI Światowy Dzień Chorego.
 3. W dniach 8.07.-15.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka do Włoch: PADWA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO – RZYM – WATYKAN – ASYŻ. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii ( zobacz szczegóły ). Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
 4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych


4 NIEDZIELA ZWYKŁA (29.01.2023)

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  – Czwartek – będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Nie będzie Mszy św. w kaplicach. Również w czwartek przypada XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
  – Piątek – wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek; z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00.
  – Sobota – Pierwsza sobota miesiąca, po mszy świętej o 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i medytacja.
 2. W dniach 8.07.-15.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka do Włoch: PADWA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO – RZYM – WATYKAN – ASYŻ. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii ( zobacz szczegóły ). Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Stefania Korpała . Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,
a dzieciom i młodzieży bezpiecznego odpoczynku podczas rozpoczynających się ferii zimowych


3 NIEDZIELA ZWYKŁA (22.01.2023) Niedziela Słowa Bożego

1. W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas liturgii Eucharystii usłyszeć: co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi.
Dziękujmy Ojcu niebieskiemu za ten niezwykły dar Słowa Bożego!
Dziękujmy za Pismo święte, które otrzymaliśmy z rąk Kościoła!

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
– w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

3. Dobiegł końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, którego głową jest Chrystus.

4. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne złożono 21 490 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

5. W dniach 8.07.-15.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła ( zobacz szczegóły ). Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii byśmy wiedzieli czy jest zainteresowanie.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.


2 NIEDZIELA ZWYKŁA (15.01.2023)

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  – we wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele katolickim w Polsce będziemy przeżywać XXVI Dzień Judaizmu;
  – w środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  – w czwartek we wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  – w sobotę we wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.
 2. We wtorek na Mszę Św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania u ks. Jana.
 3. W tygodniku Niedziela można przeczytać informację o naszym konkursie szopek.
 4. Strażacy z OSP w Niegowici wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w niedzielę 22.01 w godzinach 9-13 w remizie OSP Niegowić.
 5. OSP w Szczytnikach zaprasza mieszkańców na wspólne kolędowanie 21.01. o godz. 16.00 do Domu Strażaka w Szczytnikach.
 6. Dziś spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii oraz składka do kopert na inwestycje parafii.
 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Jankowicz, + Ludwik Jankowicz, + Cecylia Primus. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO (08.01.2023)

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia ukazuje nam jak wielka łaską jest Sakrament Chrztu Świętego. Przez niego włączeni do wspólnoty Kościoła możemy rozwijać się ku niebu.
 2. W przyszłą niedzielę składka w kopertach na inwestycje w parafii – planowany remont cmentarza.
 3. W przyszłą niedzielę Spotkanie Rady Parafialnej na plebanii po mszy św. o godz. 16.00.
 4. Przypominamy, że nie będzie już mszy św. chrzcielnej o godz. 14.00. Chrzty bedą udzielane w 2 niedziele miesiąca na mszy św. o godz. 11.00.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
 6. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
   
  Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA (01.01.2023)
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Z kalendarza liturgicznego:
  – W poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  – I czwartek miesiąca, o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
  – W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Można nabyć kadzidło.
  – I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Chrzty będą udzielane w 2 niedziele miesiąca na mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie mszy św. o godz. 14.00.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
 5. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Konstanty Augustynek i + Stanisław Juszczyk. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień Nowego 2023 Roku.