OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: katechetom Krystynie Wyporek, Urszuli Saganiewicz i Łukaszowi Jedynakowi, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za dar ołtarza. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.

Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– w środę przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;

– w czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

– w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

3. Przypominamy, że na liczne prośby od 2026 roku I Komunię Św. planujemy w drugie niedziele maja.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w rocznicę

I Komunii św. Spowiedź w czwartek o godz. 16.30. Próba oraz spotkanie rodziców i dzieci klas IV po spowiedzi ok 17.15.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Markowej i Leżajska w sobotę o godz. 8.30 spod kościoła, o godz. 8.15 w Suchorabie obok krzyża. Są jeszcze wolne miejsca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Są Jeszce wolne miejsca na lipcową parafialną pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe

i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą

o prowadzonych remontach. Składka inwestycyjna wyniosła w zeszłym tygodniu 19 050 zł i 400 euro. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Józef Gaj. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu


7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty włącznie mają nas przygotować na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– we wtorek przypada święto św. Macieja, apostoła;

– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;

3. W sobotę 11 maja świecenia kapłańskie przyjął nasz parafianin Sylwester Rzepecki. Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi w niedzielę 2 czerwca o godz. 11.00. Otoczmy go naszą modlitwą.

4. Ten tydzień ma w naszej wspólnocie charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do niej w najbliższą niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę 18 maja o godz. 10.00.

5. Dziś składka inwestycyjna do kopert.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Maria Fiołek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada 50 Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła przez ówczesnego Metropolitę ks. kardynała Karola Wojtyłę, po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– poniedziałek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
– środa przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W modlitwach pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.

– II czwartek miesiąca, msza i uwielbienie prowadzone przez wspólnotę modlitewną

4. W środę 8 maja o godz. 19.00 będzie miała miejsce Msza św. polowa przy kaplicy św. Stanisława w Szczytnikach o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Szczytnik.

5. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Trwają ostatnie przygotowania do I Komunii w naszej parafii. Próby dla dzieci będą miały miejsce po mszy św. wieczornej i majówce: 7, 10, 13, 16 i 17 maja. Pierwsza spowiedź 18 maja.

7. Zbliża się Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie w tym roku ołtarzy przez:

Szczytniki – I ołtarz

Czyżów – II ołtarz

Zborczyce – III ołtarz

Suchoraba – IV ołtarz

8. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.

9. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


5  NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które będziemy odprawiać codziennie od środy po Mszy św. wieczornej.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, a także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; również w poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława;

– w środę przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;

– w czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

– w piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego; po Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich; z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– w sobotę przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00;

– w niedzielę 5 maja przypada 50 Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła przez ówczesnego Metropolitę ks. kardynała Karola Wojtyłę, po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum.

3. W dniu 1 maja w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Przypominamy, że w sobotę 25 maja jest planowana całodniowa pielgrzymka do Markowej – relikwii bł. Rodziny Ulmów, która poświęciła swoje życie ratując życie innych i Leżajska – Sanktuarium MB Pocieszenia. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 120 zł.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłym tygodniu na remont cmentarza złożono 20 460 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Roman Krystjan i + Stefania Czajkowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski;

– w czwartek święto św. Marka ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego;

3. W naszej Ojczyźnie trwają starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Włączając się w te działania 25 maja – sobota, jest planowana całodniowa pielgrzymka do Markowej – relikwii bł. Rodziny Ulmów, która poświęciła swoje życie ratując życie innych i Leżajska – Sanktuarium MB Pocieszenia. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 120 zł.

4. Dziś składka w kopertach na inwestycje w parafii – trwający remont cmentarza.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię, na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Tadeusz Ryś. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny;

2. Również dziś o godz. 17.00 na plebanii spotkanie komitetu organizacyjnego przygotowującego Jubileusz Konsekracji naszego Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach na trwający remont cmentarza.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Paweł Hajduk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


2.  NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Z racji I niedzieli miesiąca po wszystkich Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę pokoju i zmiłowania nad naszą Ojczyzną i światem. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.
2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.

3. W czwartek II czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 i  uwielbienie po Mszy św. prowadzone przez wspólnotę modlitewną.

4. W niedzielę 14 kwietnia o godz. 17.00 na plebanii spotkanie komitetu organizacyjnego przygotowującego Jubileusz Konsekracji Kościoła.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać! Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Józef Radwański. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów
nadchodzącego tygodniaNIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli swoją pracą i zaangażowaniem przeżyć naszej wspólnocie parafialnej święty czas Triduum Paschalnego: panu sprzątającemu kościół, panu kościelnemu oraz pani Elżbiecie i paniom ze wspólnoty modlitewnej za wykonanie Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy tym, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną: panu organiście, wspólnocie modlitewnej, Różom Różańcowym, paniom i panom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim, lektorom, ministrantom, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz wszystkim parafianom za waszą liczną obecność i wspólną modlitwę.

Niech Bóg obdarzy Was swoim Błogosławieństwem. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W Wielki Czwartek Mszą św. Krzyżma odprawioną pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego rozpoczął się pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 15 czerwca. Szczegóły można znaleźć na stronie: eucharystyczny.diecezja.pl.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na UPJPII.

–  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek możliwość spowiedzi przed mszą o godz. 6.30 i od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas.

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana.


NIEDZIELA PALMOWA

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przeżywamy Wizytację Kanoniczną. Bardzo serdecznie witamy wśród nas ks. Biskupa Roberta Chrząszcza, który modli się wraz z nami podczas Mszy św. i nabożeństw w kościele. 

Z uwagi na rozpoczynający się Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadająca 25 marca została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.

W Wielki Wtorek o godz. 19.30 w salce spotkanie dla młodzieży chcącej zaangażować się w Adorację w Wielki Piątek od godz. 22.00 do 23.00

Wielki Czwartek – Nie ma mszy św. porannej. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne, w czasie którego przeżywamy Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00

Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00.

 • O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • O godz. 17.15 Droga Krzyżowa
 • O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do północy. Na godz. 22.00 zapraszamy młodzież i kandytatów do bierzmowania.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do 18.00.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele o godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00

W Gruszkach o godz. 8.00

W Łysokaniach o godz. 8.30

W Grodkowicach o godz. 9.00

W Szczytnikach o godz. 9.30

W Suchorabie o godz. 10.00

W Surówkach o godz. 10.30

Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Bardzo proszę przynieść świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Bardzo proszę o niesienie baldachimu, feretronów, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami i panie z Róż Różańcowych ze świecami. Następne msze św. tylko w kościele parafialnym: o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 chrzcielna.
Poniedziałek Wielkanocny – msze św. w kościele o godz. 7.00, 11.00 i 16.00, a w Suchorabie o 9.00.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 16 430 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Krystyna Świętek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 18.00 w kaplicy w Szczytnikach Msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Szczytnik.

2. Dziś o godz. 18.00 Parafialna Droga Krzyżowa od kaplicy w Szczytnikach do kościoła parafialnego. Proszę o zabranie z sobą świec.

3. Od poniedziałku do środy odbędą w naszej parafii Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki o godz. 10.00 klasy I-III, o godz. 12.00 klasy IV-VIII. W środę spowiedź św. o godz. 11.30.

4. W sobotę pielgrzymka do Klasztoru Ojców Karmelitów w Czernej. Wyjazd

o 8.30 spod kościoła, a o 8.15 spod krzyża w Suchorabie.

5. Również w sobotę w Sanktuarium Św. Jana Pawła II kolejny nasz parafian otrzyma błogosławieństwo na nadzwyczajnego szafarza komunii św.

6. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi ks. Bp Robert Chrząszcz. Będzie on wraz z nami modlił się podczas Mszy św. i nabożeństw w kościele. O 6.45 kanoniczne powitanie, po mszy o 7.00 błogosławieństwo małżeństw, po mszy św. o 11.00 błogosławieństwo małżeństw i rodzin oraz spotkanie z scholą, ministrantami i lektorami. O 15.00 Gorzkie Żale, a po nich Uroczyste Błogosławieństwo na zakończenie wizytacji.

7. W Niedzielę Palmową przed mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Podpisane palmy prosimy przynosić do kaplicy kolejowej najpóźniej do wieczornej mszy św. w piątek. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Od Poniedziałku Wielkanocnego z  powodu niskiej frekwencji w kaplicy w Grodkowicach Msza św. godz. 17. 00 zostaje przeniesiona do kościoła parafialnego na godz. 16.00. Wypominki i intencje z Grodkowic bedą odprawiane w kościele parafialnym.

9. Dziś ofiara do kopert na inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Można nabyć Baranki Caritas w cenie 8 zł.

10. Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się kolejny etap remontu naszego cmentarza. Informujemy, że w czasie remontu i wymiany nawierzchni na kostkę, betonowe podesty przy grobach mogą być przycinane.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Halina Nowak. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu


4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Odwiedziny chorych przed świętami w poniedziałek 11 marca; Od godz. 8.00: Brzezie, Gruszki, Łysokanie, Grodkowice. Od godz. 14.00: Szczytniki, Świątniki, Suchoraba, Zborczyce, Czyżów. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

2.  W czwartek II czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 i  uwielbienie po Mszy św. prowadzone przez wspólnotę modlitewną.

3. W piątek na drogę Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii. W czasie Mszy św. poświęcenie książeczek.

4. W sobotę Dzień Spowiedzi Parafialnej. Spowiedź do południa: od 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00, po południu od 15.00 do 16.15 i od 17.00 do 18.00. W sobotę kancelaria nieczynna.

5. Również w sobotę o godz. 15.00 będą rozprowadzane stroje i akcesoria do I Komunii w salce przy plebanii.

6. W przyszłą niedzielę 17 marca po mszach świętych przy kościele odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych oraz ciast, organizowany przez Radę Rodziców SP w Brzeziu.

7. Zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszy ona w przyszłą Niedzielę 17 marca o godz. 18.00 z kaplicy w Szczytnikach do naszego kościoła.

8. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Podpisane palmy prosimy przynosić do kaplicy kolejowej do wieczornej mszy św. w piątek 22 marca.

9. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

10. Za tydzień ofiara do kopert na inwestycje w naszej parafii.

11. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Można nabyć Baranki Caritas w cenie 8 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+Józef Juszczyk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu


3  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 15.00;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 i w niedzielę godz. 10.15.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej;

4. Dziś o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Komitetu Organizacyjnego przed Jubileuszem Konsekracji naszego kościoła.

5. W ramach przygotowań do Uroczystości Prymicji naszego parafianina Sylwestra Rzepeckiego organizowana jest pielgrzymka do Klasztoru Ojców Karmelitów w Czernej – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w sobotę 23.03. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 60 złotych.
6. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę są proszone o składanie Kart Uczestnika Pielgrzymki.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu


2 NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Z kalendarza liturgicznego:

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

– W piątek możliwość spowiedzi rano przed Mszą św. o godz. 6.30 i po południu od godz.17.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 szczególnie zapraszamy dzieci, będzie ona prowadzona przez naszą scholę.

– W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża ze Świątnik.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 10.15.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. (kazania pasyjne głosi ks. Grzegorz Siedlarz Sercanin). Bezpośrednio po nich Msza św.

Przez 3 pierwsze niedziele na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Można ją złożyć również do puszki w kościele przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego i w kaplicach.

Przypominamy, że za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Spotkanie Komitetu Organizacyjnego przed Jubileuszem Konsekracji kościoła w niedzielę 3 marca o godz. 18.00 na plebanii.

4. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

5. Fundacja Małych Stópek bardzo dziękuję za udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Paczki których było 72, zostały przekazane do dwóch placówek: Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Krakowie na ul. Źródlanej i Domu Samotnej Matki w Krakowie na ul. Przybyszewskiego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej parafii.

W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne złożono 18 570 zł. Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Józefa Szczurek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu


1 NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Dziś przypada rocznica śmierci sługi Bożego Karola Wojtyły, seniora (+1941)

2. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 15.00, po których bezpośrednio będzie dodatkowa Msza św.

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 i w niedzielę o 10.15.

Przez 3 pierwsze niedziele na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Można ją złożyć również do puszki  w kościele przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego i w kaplicach.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, ponieważ będziemy przeżywać w czerwcu Misje Parafialne, jako bezpośrednie przygotowanie do Jubileuszu Konsekracji naszego kościoła. Misje poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski Salezjanin kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków.

Odbędą się rekolekcje dla dzieci szkolnych w 4 tygodniu Wielkiego Postu.

5. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

6. Dziś składka do kopert na cele inwestycyjne.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby całej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Marian Kościółek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu, a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych


6    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Dziś także rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 12.00 do 15.00, a w poniedziałek i we wtorek od godz. 15.30 do 18.00.

2. W środę, w święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy, rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na polecenie Metropolity Krakowskiego zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz okres Komunii Św. Wielkanocnej w naszej archidiecezji, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i w niedzielę o 10.15.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Bezpośrednio po nich Msza św.

W tym tygodniu w poniedziałek i środę kancelaria nieczynna.

3. W dniach 02.07 – 11.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka autokarowa „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii”. Są wolne miejsca. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii.

4. Dobiegły końca odwiedziny kolędowe. Pragniemy podziękować wszystkim za okazaną życzliwość, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary.

5. W przyszłą niedzielę składka w kopertach na inwestycje w parafii.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Prochwicz, + Wiesława Witczak i + Władysława Więsek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych


5    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty – po Mszy świętej możliwość poświęcenia jabłek, wody, chleba i soli;

– we wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy;

– w czwartek II czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 i  uwielbienie po Mszy św. prowadzone przez wspólnotę modlitewną.

– w sobotę przypada wspomnienia św. Scholastyki, dziewicy;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego.

3. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem w przyszłą niedzielę możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 15.00. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W dniach 02.07 – 11.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka autokarowa „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii”. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Janina Hytroś. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


4    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś o godz. 18.00 w Domu kultury w Brzeziu Spotkanie Opłatkowe Rady Parafialnej i grup działających przy parafii na które serdecznie zapraszamy.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

– W piątek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Również w piątek przypada XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi od 17.00.

– W sobotę przypada wspomnienia św. Błażeja – z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.

3. W dniach 02.07 – 11.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka autokarowa „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii”: Paray le Monial → Nevers → Rocamadour → Lourdes → Mostserrat →Barcelona → Tossa de Mar → La Salette → Ars sur Formans. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.  W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebrano 19 930 zł. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Józefa Kalicka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


3    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego;

–   w środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

–  w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

–  w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem i w przedsionku oraz na naszej stronie internetowej.

3. W niedzielę 28 stycznia o godz. 18.00 w Domu kultury w Brzeziu Spotkanie Opłatkowe Rady Parafialnej i grup działających przy parafii.

4. W dniach 02.07 – 11.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka autokarowa „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii”: Paray le Monial → Nevers → Rocamadour → Lourdes → Mostserrat →Barcelona → Tossa de Mar → La Salette → Ars sur Formans. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

5. Zespol Szkolno – Przedszkolny z Suchoraby serdecznie zaprasza na  

Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany  przez Młodszy chór szkolny

 ” Nutki „, który odbędzie się 28 stycznia 2024r. po Mszy Świętej o godz.9.00 w kaplicy w Suchorabie.

6. Dziś składka w kopertach na inwestycje w parafii.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną, zapewniając o naszej pamięci modlitewnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Benedykt Czop i + Józef Wcisło. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Składamy także najlepsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z racji przypadającego święta.


2    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata; w Kościele katolickim w Polsce będziemy przeżywać XXVII Dzień Judaizmu;

– w czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

– w piątek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

W sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem i w przedsionku oraz na naszej stronie internetowej.

3. Dziś o godz. 18.00 na plebanii, spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów jubileuszu konsekracji naszego kościoła.

4. Już dziś serdecznie zapraszam Radę Parafialną i grupy działające przy parafii na Spotkanie Opłatkowe, które będzie miało miejsce w niedzielę 28 stycznia w Domu Kultury w Brzeziu o godz. 18.00.

5. W dniach 02.07 – 11.07 jest przewidywana parafialna pielgrzymka autokarowa „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii”: Paray le Monial Nevers Rocamadour Lourdes Mostserrat Barcelona Tossa de Mar La Salette Ars sur Formans. Szczegóły w gablocie w przedsionku kościoła i przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii ( tutaj ). Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę składka w kopertach na inwestycje w parafii.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Stefan Klich. Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


NIEDZIELA    –    ŚWIĘTO   CHRZTU  PAŃSKIEGO (07.01.2024 )

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek II czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 i  uwielbienie po Mszy św. prowadzone przez wspólnotę modlitewną.
 3. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 18.00 na plebanii, spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów jubileuszu konsekracji kościoła.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
 5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Wiesław Sobór i + Bogumił Prochwicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia


NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Ostatni dzień starego roku. Msza Św. dziękczynna  o godz. 16.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przebłagalne suplikacje i dziękczynne Te Deum. Dziś za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– poniedziałek – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 57. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według nowego porządku niedzielnego. W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

– wtorek przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

– I piątek miesiąca, możliwość spowiedzi od godz. 17.00; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Można nabyć kadzidło.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

4. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Janina Pęcek i + Walenty Tańcula. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień Nowego 2024 Roku


4 Niedziela Adwentu – Wigilia Narodzenia Pańskiego

1. Dziś wieczorem Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie ma mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. O północy Pasterka. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 14.00 chrzcielna. Nie ma mszy o godz. 16.00.

W kaplicach Msze Św. jak w niedzielę.

Wtorek: Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, składka przeznaczona zostanie na UPJPII. Msze Św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. W kaplicach jak w niedzielę.

Środa: Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest zmieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii: www. parafia-brzezie.com.pl

Czwartek: św. Młodzianków męczenników.

Niedziela: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Ostatni dzień starego roku. Msza Św. dziękczynna  o godz. 16.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przebłagalne suplikacje i dziękczynne Te Deum.

Przypominamy, że z powodu ograniczenia liczby księży pracujących w naszej parafii, od Nowego Roku 2024 zostaje zmieniony układ Mszy św. i dostosowany do wymogów Prawa Kanonicznego:

 • Niedziela: w kościele 7.00 i 11.00

                     w Suchorabie 9.00

                     w Grodkowicach 17.00

 • Dni powszednie: Poniedziałek, Środa, Piątek, Sobota 18.00

                                Wtorek, Czwartek 6.30

W niektórych okresach np. wakacje są zmiany.

2. Pragniemy podziękować ofiarodawcom i wszystkim, którzy przez swoją pracę włączyli się w przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Narodzenia Pańskiego za życzliwość i zaangażowanie.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła i kaplic zebraliśmy 23140 zł. Bóg zapłać!

Drodzy parafianie i goście! W Noc Bożego Narodzenia Aniołowie zwiastowali ziemi pokój. W czasie, gdy o ten pokój tak bardzo się lękamy, życzymy, by Światło płynące z Betlejemskiej stajenki było dla Was źródłem nadziei i siły.